zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Półmaraton Katowice – parę słów od organizatora

7km
21.097km
Październik 02, 2010, dm

półmaraton katowice 2010Otrzymaliśmy garść informacji nt. Półmaratonu Katowice od Organizatora, Pana Bohdana Witwickiego. Poniżej cała treść.

Przed nami najgorętszy okres przygotowań. Zawodnicy planują już swój niedzielny start w Półmaratonie Katowice, a organizatorzy starają się wszystko dopiąć tak by każdy biegacz na mecie czuł się zwycięzcą!

Zgłoszenie w formie elektronicznej zostały zamknięte, ale jeszcze w sobotę (do 15.00- 18.00) oraz w niedzielę, 3 października (od godz. 7.30 – 10.00) będzie można przyjść do biura zawodów mieszczącego się na campingu katowickiej Doliny 3 Stawy i zgłosić się do startu.

Na stronie internetowej biegu www.polmaratonkatowice.pl można zobaczyć mapkę z trasą biegu, zapoznać się z regulaminem zawodów (przypominamy, że oprócz półmaratonu organizowany jest bieg na krótszym, 7 km dystansie) przeczytać „mini przewodnik” dla biegaczy czy wreszcie obejrzeć statystyki zgłoszonych. A oprócz 1119 zgłoszonych zawodników z Polski (startują biegacze z wszystkich rejonów kraju) są również reprezentanci Czech, Białorusi, Kenii, Serbii, Niemiec, Włoch, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii.

W niedziele pobiegną m.in.
– Agnieszka Gortel (bieg na 7 km), aktualna Mistrzyni Polski w Półmaratonie (10 miejsce w Real Marathon Berlin rozegranym kilka dni temu),
– Radosław Dudycz, aktualny Mistrz Polski w maratonie,
– Adam Jagiełła, aktualny mistrz Polski w biegu 24 h,

oraz m.in.
– prof. dr hab. Tadeusz Sławek, były Rektor Uniwersytetu Śląskiego
– prof. dr hab Zbigniew Waśkiewicz, rektor AWF Katowice, v-ce prezes PKOL
– Marek Szczerbowski – dyrektor Stadionu Śląskiego

…. itd. itd.

Bieg organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozegrany zostanie po raz szósty. Na każdego zawodnika, który dobiegnie do mety czekać będzie specjalnie na tą okazję wybity medal.

Na 7 km pętli wytyczonej alejkami katowickiej Doliny 3 Stawy i ul. Francuską przygotowany zostanie punkt odżywczy (dla uczestników półmaratonu) z napojem izotonicznym, wodą i bananami.

Organizatorzy przygotowują wiele ciekawych nagród, które otrzymają nie tylko zwycięzcy ale również zostaną rozlosowane wśród wszystkich startujących.

Nie tylko biegaczy mają w tym dniu swoje święto. Na terenie miasteczka biegowego prowadzone będą konsultacje kardiologiczne z możliwością bezpłatnego badania EKG oraz konsultacji z lekarzem specjalistą dyżurującym w Całodobowym Centrum Monitoringu Kardiologicznego Kardiotele z siedzibą w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Zapraszamy Państwa oraz kibiców do Katowic,

Pozdrawiam,
Bohdan Witwicki

Powiedz co myślisz...
↑ Top