zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Silesia Marathon zmienia termin

Listopad 28, 2012, wojtek

Pierwsze cztery edycje odbywały się 3 maja, w święto narodowe. W 2013 roku biegacze będą mieli  więcej czasu na przygotowania.

Silesia Marathon do kalendarza imprez biegowych wszedł w 2009 roku. Impreza odbywała się zawsze w ten sam dzień – 3 maja. Dla jednych był to atut. Mogli się bowiem przygotować do biegu na konkretny dzień. Innym w starcie przeszkadzać mogły plany na długi majowy weekend.

W tym roku maraton ukończyło 729 zawodników. Trudno jednak równać śląską imprezę z Warszawą czy Poznaniem, gdzie startuje kilka tysięcy biegaczy.

Organizatorzy Silesia Marathonu podjęli więc decyzję o zmianie daty imprezy. W 2013 r. odbędzie się ona 12 maja. Zapisy ruszą w pierwszej połowie grudnia.

Trasa biegu nie ulegnie zmianie w porównaniu do poprzedniej edycji. Start zaplanowano pod katowickim Spodkiem, metę w Parku Śląskim, w pobliżu hali Kapelusz. Oprócz biegu głównego na dystansie 42,195 km odbędzie sie także półmaraton (21,097 km)

 

2 to “Silesia Marathon zmienia termin”

  1. Olek pisze:

    to już wiem, kiedy będzie mi dane zadebiutować na koronnym dystansie. Teraz tylko pozostaje solidnie przepracować zimę…

  2. Jarek pisze:

    Bardzo dobrze się składa że ten maraton zostanie przesunięty, bo zastanawiałem się jak pogodzić to z majowym wyjazdem w góry, a szkoda by było zostać w domu skoro w tym roku wypada 5 dni wolnego 😀Powiedz co myślisz...
↑ Top