zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


„Polska Bundesliga”

Lipiec 20, 2013, dm

Bundesliga opanowana została jakiś czas temu przez polskich zawodników. I nic dziwnego, bo świetne zdolności piłkarskie pochodzących kraju Piastów sportowców, mówią same za siebie i zapewniają macierzystym klubom prawdziwe sukcesy.

Jakub Błaszczykowski, to wyjątkowy przedstawiciel Borussii Dortmund, a to ze względu na jego szczególną funkcję w Reprezentacji Polski. Który klub bowiem może pochwalić się, że ma w swoich szeregach wybitnego reprezentanta Polski, który dodatkowo pełni też funkcję jej kapitana? No właśnie.

Jakub Błaszczykowski to młody mężczyzna, który od 2007 roku zasila swoją grą zawodników Borussii Dortmund, a już rok później stał się laureatem tytułu Piłkarza Roku tygodnika „Piłka nożna”. Sukces ten powtórzył także za dwa lata.

Polak zapisał się na kartach historii piłkarskiej jako wybitny strzelec i przewodnik po boisku. Charakterystycznym gestem sportowca po każdej strzelonej bramce są oczy wzniesione ku niebu. Nie wszyscy wiedzą, że w ten sposób Jakub Błaszczykowski dedykuje każdą strzeloną bramkę swojej zmarłej przed laty w tragicznych okolicznościach, mamie.

Fenomen Błaszczykowskiego zadziwia od lat, a dowodem tego jest powołanie go do kadry reprezentacyjnej jeszcze jako nastolatka, młody Kuba miał wówczas 19 wiosen, po roku awansował do reprezentacji seniorskiej.

Sukcesy reprezentacyjne podszyte są także tymi klubowymi – Bundesliga bogata jest w Mistrza Niemiec, czyli Borussię Dortmund, która z kolei wywalczyła sobie silną pozycję w finale Ligi Mistrzów. Każdy z tych sukcesów Borussii Dortmund odbył się z czynnym udziałem Błaszczykowskiego. Polak ma na swoim koncie kilkadziesiąt bramek w Bundeslidze i zagrał już w ponad dwustu meczach z Borussią Dortmund.

Powiedz co myślisz...
↑ Top