zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Z biegiem zimy 2012

NW
10km
7.5km
5km
2.5km
Styczeń 07, 2012, dm

Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr Gliwice”, Decathlon Gliwice oraz CH Arena Gliwice serdecznie zapraszają wszystkich zwolenników ruchu na świeżym powietrzu do wzięcia udziału w cyklu biegów pod nazwą „Z biegiem zimy 2012”, które będą odbywać się w każdą niedzielę w okresie od 8.01 – 11.03 2012 roku. Trasę biegu stanowi wielokrotność pętli o długości od 2,5 km do 10 km, która prowadzi chodnikami w okolicach CH Arena Gliwice. Start (o godz. 10.30) i meta biegu przy sklepie Decathlon Gliwice: Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 7, 44-102 Gliwice.

Cykl biegów ma na celu popularyzację biegania jako zdrowej formy rekreacji i wypoczynku. Bieg jest okazją do regularnego uprawiania sportu w okresie zimowym, który w powszechnym odczuciu nie sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu. Organizatorzy imprezy chcą udowodnić, że nie warto czekać aż do wiosny, aby zacząć się ruszać. Chcą namówić mieszkańców naszego regionu do rezygnacji z wygodnego fotela i podjęcia wyzwania poprzez systematyczne uczestniczenie w sportowej zabawie, która może (ale przecież nie musi) przerodzić się w amatorską rywalizację. Przekonują, że bieganie to najzdrowsze z uzależnień, jakie zna świat – pozwala przekraczać granice wcześniej uznawane za abstrakcyjne, daje poczucie samorealizacji, wzmacnia odporność organizmu, zwiększa sprawność fizyczną, pozwala zachować dobrą sylwetkę oraz poprawia jakość snu i libido.

Dla osób niezdecydowanych impreza „Z biegiem zimy 2012” może stanowić impuls do rozpoczęcia przygody z bieganiem lub stanowić doskonałe świadectwo wypełnienia noworocznego postanowienia o większej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Z kolei dla regularnie biegających jest to okazja do nie tylko do utrzymania formy biegowej w okresie zimowym i realizacji planów efektywnego treningu, ale także do integracji lokalnego środowiska biegowego.

Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach całego cyklu biegów przewidziano nagrody, a dla pozostałych uczestników biegu medale, 10% zniżki na zakupy w sklepie Decathlon oraz niespodzianki.

Bliższych informacji udziela prezes AKMB „Pędziwiatr Gliwice” Michał Świąć pod tel. 0 601 757553, info@bieganko.pl. Szczegóły na: www.pedziwiatr.gliwice.pl

Serdecznie zapraszamy! Wyjdź z domu. Uwierz w siebie. Zmierz się z zimą i rusz się!

Autor: Pędziwiatr Gliwice

Powiedz co myślisz...
↑ Top