zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Biegowisko – Sosnowiec – zapowiedź

NW
6km
Sierpień 02, 2012, wojtek

Półmaraton to za dużo? Panewnicki Dziki Bieg może być wyczerpujący. To jednak nie jedyna możliwość weekendowego pobiegania. W Sosnowcu-Środuli do przebiegnięcia lub przejścia mamy 6 km. Start w niedzielę, 5 sierpnia, o 15.00.  Biegowisko to impreza składająca się z czterech etapów. Cykl ma promować bieganie jako czynną formę wypoczynku, profilaktykę zdrowotną oraz krzewić ducha sportu i uczciwego współzawodnictwa.

Organizator, Fundacja Sport i Sztuka „FENIX”, zakłada, że Biegowisko wypromouje różne rejony miast nadające się do uprawiania biegania i nordic walking. Oby! Na początek Sosnowiec i Mysłowice. To drugie miasto zaprasza do siebie za tydzień. O tym wkrótce.

A co będzie działo się w najbliższą niedzielę w Sosnowcu? Biuro zawodów  w Środuli (Stok, parking dolny od ulicy 3-ego Maja) będzie czynne od godziny 14.00. ( zapisy sytematyczne zależne od ilości uczestników ). Można zgłaszać się też elektornicznie na www.fsis.pl. W tym przypadku w biurze zawodów należy pokazać dowód osobisty i dokument potwierdzający dokonanie opłaty startowej.

Opłata startowa, za każdy termin, wynosi 10 zł. Natomiast przy jednorazowej wpłacie za cykl 4 zawodów zapłacimy 30 zł. Trzeba się spieszyć, bo promocja trwa do 5 sierpnia.

Regulamin zawodów i opis wpłaty znajdziesz na www.fsis.pl

Do pokonania mamy 6 km ( 3 pętle x 2km) . Nawierzchnia podzielona jest na ścieżkę trawiastą i alejki spacerowe.

Następne etapy sosnowieckiego Biegowiska zaplanowano na: 11 sierpnia (Kazimierz, Park Leśna), 18 sierpnia (Klimontów, Balaton), 25 sierpnia (Centrum, Stadion Płomień).

Trasa biegu i rajdu NW

 

Powiedz co myślisz...
↑ Top