zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


III Bieg Świerklaniecki – zapowiedź

5km
Sierpień 10, 2012, wojtek

Po wolnej środzie kilka dni odpoczynku i start w Świerklańcu. Po urokliwym parku pobiegać będzie można w niedzielę, 19 sierpnia. Podczas ubiegłorocznej edycji zawody ukończyło 125 uczestników. Czy w tym roku frekwencja będzie jeszcze lepsza?

5 km, niemal płaska, trasa przebiega alejkami Parku Świerklanieckiego. W zdecydowanej większości są to ścieżki leśne, fragmentami asfalt.

Organizatorzy zawodów postawili sobie za cel wypromować Świerklaniec i okolice jako dobre miejsca do uprawiania joggingu. Chcą także integrować środowisko biegaczy. I chyba zmierzają w dobrym kierunku. W II Biegu Świerklanieckim na mecie zameldowało się bowiem 125 osób. To o niemal połowę więcej niż podczas pierwszej edycji. Zapisy do III Biegu już trwają – www.piorunbytom.jcom.pl. Zgłoszenia będą przyjmowanie też w dniu startu, w biurze zawodów, w godzinach 9.30 – 10.30. Start o godz. 11.00.

Organizatorzy nie pobierają opłaty startowej za uczestnictwo w biegu. Limit uczestników na III Bieg Świerklaniecki wynosi 200 osób. W przypadku wyczerpania limitu zapisy do biegu zostaną zamknięte, a w dniu startu nie będzie możliwości zgłoszenia.

Więcej o biegu:

www.piorunbytom.jcom.pl 

Regulamin biegu – kliknij 

Trasa:

 

Powiedz co myślisz...
↑ Top