zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Silesia Półmaraton – zapowiedź

7km
21.097km
Październik 04, 2012, wojtek

Silesia Półmaraton startuje  w niedzielę, 7 października. Zapowiada się rekord frekwencji. Już zarejestrowało się  1.500 biegaczy.

W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 1.200 zawodników. Bieg na dystansie 21,097 km ukończyło 1.053 z nich.

Zakończyły się już zapisy prowadzone drogą elektroniczną.  Możliwe będzie jednak zgłoszenie się bezpośrednio w Biurze Zawodów. Ilość miejsc została ograniczona a pula wolnych, nie przydzielonych numerów startowych podana zostanie w piątek.

Trasa biegu posiada atest PZLA i w całości poprowadzona została alejami Parku Śląskiego w Chorzowie. Pętla ma 7 km długości i zawodnicy startujący w półmaratonie pokonują ją trzykrotnie.

Linia startu znajduje się na wysokości 273 m n.p.m. Najniżej położony punkt na trasie leży na wysokości: 270 m n.p.m., natomiast najwyżej położony punkt znajduje się na 3 km (i odpowiednio 10, 17 km) trasy biegu i znajduje się na wysokości 312 m n.p.m.

Podbieg rozpoczyna się na 1 kilometrze trasy i łącznie ma długość ok. 2 km (w połowie podbiegu ma miejsce wypłaszczenie terenu). Na całej swojej długiści podbieg nie przekracza nachylenia 4 proc.

Kierunek biegu: od startu biegniemy w kierunku ZOO i Wesołego Miasteczka.Start: godzina 11.00 na Promenadzie im. Gen. Jerzego Ziętka (na wysokości Hali Wystaw Kapelusz)

Zawodnicy na start muszą się zgłosić do godz. 10.50. Weryfikacja zawodników, wydawanie numerów startowych odbędzie się w Biurze Zawodów działającym w Hali Wystaw Kapelusz w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie w godz. 7.30 – 10.30 (w dniu zawodów) oraz w godz. 15.00-17.00 w sobotę, 6 października.

Opłaty, już tylko w dniu zawodów – 60 zł dokonywane jako wpłata gotówkowa w Biurze Zawodów.

Ten, kto nie jest jeszcze gotowy do półmaratonu może wystartować na krótszej trasie.  Tego samego dnia odbędzie się bowiem bieg towarzyszący imprezie na dystansie 7 km.  Trasa biegu pokrywa się z trasą półmaratonu, jednak do pokonania jest tylko jedna pętla.

Zawodnicy startujący na 7km i 21km startują wspólnie.

Opłata startowa, wszelkie świadczenia oraz pakiet startowy są takie same dla obydwu biegów.

Więcej o biegu, trasa oraz regulamin znajdują się na stronie organizatora imprezy, kliknij   

Powiedz co myślisz...
↑ Top