zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Bieg Dominator. Zjeżdżaj z rakiem – zapowiedź

10km
3km
Październik 19, 2012, wojtek

W sobotę, 20 października, pobiegamy też w Rzędkowicach koło Zawiercia. Do pokonania 3 lub 10 km. To nie jest jednak zwykły bieg.

Celem biegu jest popularyzacja idei aktywizacji dzieci z chorobami nowotworowymi poprzez ich uczestnictwo w obozach rehabilitacyjno-wspinaczkowych.

Pomysł na zorganizowanie biegu krzewiącego ideę skałkoterapii dla dzieci z chorobami nowotworowymi zrodził się w głowach dwojga fascynatów biegania i wspinaczki, kiedy dowiedzieli się o organizowanych już od wielu lat przez Fundację Domin Jacka Alaby obozach rehabilitacyjno-wspinaczkowych.

Impreza startuje w sobotę, 20 października 2012 r. w Centrum Psychorozwoju Dzieci i Młodzieży w Rzędkowicach koło Zawiercia, Rzędkowice, ul. Jurajska 94, 42-421 Włodowice.

Rejestracja do Biegu Przełajowego „Dominator 2012 – Zjeżdżaj z Rakiem!” obowiązuje do soboty do godz. 11.00.  Natomiast do piątku włącznie rejestracja możliwa jest przez internet, zaś w sobotę tylko w biurze zawodów w Centrum Psychorozwoju Dzieci i Młodzieży Fundacji DOMIN w Rzędkowicach.

W biegu zorganizowano dwie trasy: 3 km i 10 km. Na obu dystansach trasa prowadzi drogami gruntowymi, trawiastymi i leśnymi. Na trasie o dystansie 10 km przewiduje się przebieg przez odcinek umiarkowanie trudny.

Start biegu na dystansie 3 km: godz. 12.00, a start biegu na dystansie 10 km: godz. 13.00

W biegu przełajowym na 3 km ustala się limit czasu 1 godzina, natomiast  na 10 km ustala się limit czasu 2 godziny.

W biegu na dystansie 3 km może wziąć udział maksymalnie 100 zawodników. W biegu na dystansie 10 km może wziąć udział maksymalnie 200 zawodników. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń zawodników, którzy uiszczą przelewem opłatę wpisową.

Opłata startowa – 25 zł.

Gościem imprezy ma być Krzysztof Wielicki. Legenda himalaizmu, piąty człowiek na świecie i drugi Polak, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Autor – wspólnie z Leszkiem Cichym – pierwszego w historii zimowego wejścia na najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest – oraz niezliczonych nowych dróg w Himalajach i Karakorum.

Rejestracja, kliknij. Zobacz regulamin.

Trasa

 

 

 

Powiedz co myślisz...
↑ Top