zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Bieg Wilcze Gronie – zapowiedź

15km
Luty 01, 2013, wojtek

Rajcza zaprasza do zimowego biegania. Do pokonania niełatwa trasa o długości 15 km.
Wilcze gronie - plakat

Bieg Wilcze Gronie ma charakter indywidualnego, liniowego (po wyznaczonej trasie) biegu górskiego.

Impreza odbędzie się 9 lutego 2013 roku w Rajczy. Start o godzinie 11.00 z amfiteatru (ul. Parkowa) w Rajczy, meta w Rajczy na dolnej stacji wyciągu narciarskiego „Na Complu”. Limit czasu 5 godzin (do godz. 16:00).

Biuro zawodów będzie w Szkole Podstawowej w Rajczy, Rynek 2 tel. 33 864-30-24 fax. 33 864-34-65,e–mail: gokrajcza@rajcza.com.pl. Pracę zacznie w piątek, 8 lutego, w godz. 10.00-20.00. Zawodnicy mogą zapisywać się do biegu także w sobotę, 9 lutego, od 8.00 do 10.00. Opłata startowa 25 zł.

Trasa liczy około 15km długości,  różnica wysokości to ok. 750 m. Trasa anglosaska, oznakowana, przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie . W razie potrzeby trasa zostanie przygotowana skuterami śnieżnymi.

Początkowe 2 km rozbiegu asfaltem delikatnie biegnie w dół. Kolejne 4 km trasa wije się niebieskim szlakiem mniej lub bardziej pod górę. Następnie z niebieskiego szlaku skręca w prawo i spada stokówką jakieś 2 km w dół do miejsca zwanego przez miejscowych „Świński Rynek”. Następnie wypoczynkowy 1 km asfaltem w dół. Punkt odżywczy z herbatą i drugi ,być może trochę krótszy ,ale nie mniej soczysty podbieg na Zapolankę żółtym szlakiem. Następne kilkaset metrów pokrywa się z końcówką trasy 80 Chudego Wawrzyńca, po czym trasa wykręca w stronę Wilczego Gronia i prowadzi przez 3km przyjemnego zbiegu – to chyba najładniejszy odcinek trasy, odkryty grzbiet, widoki na wszystkie strony, w tym również na przebytą do tej pory trasę. Zostaje tylko krótki podbieg na Butorowy Wierch i Compel i naprawdę osty zbieg do mety.

Limit na pokonanie całej trasy wynosi 5 godzin (do 16.00). Limit na Punkcie Kontrolnym w Nickulinie wynosi 2 godz. 15 min. (13.15) po tym czasie zawodnicy nie będą wypuszczani w dalszą trasę.

Bieg Wilcze Gronie będzie rozgrywany w ramach szerszej imprezy – Narciarskiego Rajdu Chłopskiego, którego tradycja sięga lat 50. ubiegłego wieku.

Zobacz program imprezy – kliknij.

Zobacz regulamin biegu – kliknij.

Mapka:

wilcze gronie-mapka600

Powiedz co myślisz...
↑ Top