zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Parkowa Korona Biegów – zapowiedź

5km
10km
Marzec 12, 2013, wojtek

bieg_foto_640Od marca miłośnicy biegania będą mieli okazję powalczyć o koronę króla i królowej biegu. Rusza nowy cykl imprez biegowych w Parku Śląskim, którego zwieńczeniem będzie zdobycie Parkowej Korony Biegów.

Przez kilka miesięcy na parkowych alejach będą odbywały się imprezy, które mają promować rekreację oraz aktywny i zdrowy styl życia.

Pierwszy w cyklu – Bieg Wiosenny – planowany jest na 23 marca. Rozpocznie się o godzinie 11.00. Nowością i oryginalnym przedsięwzięciem na skalę regionalną stanie się fakt, że wszystkie biegi organizowane przez Park Śląski będą w pełni integracyjne. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją Spina, która pomoże w organizacji zawodów.

Długość trasy przewidziano na 10 kilometrów oraz 5 kilometrów (dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej). Rejestracja będzie prowadzona do dnia zawodów. Warto jednak zapisać się wcześniej, do 20 marca. Opłata startowa wynosi wówczas 20 zł. W dniu zawodów jest już o 10 zł wyższa. Osoby niepełnosprawne są zwolnione z opłat.

Kolejne w kalendarzu będą Bieg Parkowa Mila i Bieg Równonocny. Koronę króla biegów zdobędzie zawodnik, który osiągnie najlepszy łączny czas we wszystkich biegach.

Warto pamiętać, że regularne bieganie poprawia kondycję i pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Podczas tej popularnej od wieków dyscypliny angażujemy wszystkie nasze mięśnie oraz siły.

– I właśnie dlatego organizujemy ten cykl. Chcemy zaprosić do biegania m.in. osoby, które dawno tego nie robiły – zachęca do wzięcia udziału w cyklu Filip Żok, jego organizator. – Parkowa Korona Biegów odbędzie się po raz pierwszy. Kierujemy ją głównie do osób, które uprawiają tę dyscyplinę rekreacyjnie. Jednak zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Najważniejszy jest bowiem aktywny wypoczynek. Wynik to tym razem sprawa drugorzędna.

W trakcie imprez do dyspozycji uczestników niepełnosprawnych będą wolontariusze wspomnianej Fundacji Spina, działającej na rzecz dzieci z rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami rozwojowymi. Jej misją jest budowanie takiej rzeczywistości wokół osób niepełnosprawnych, która daje im szansę na pełną integrację w społeczeństwie, szansę na radość i osiąganie sukcesów.

– Aktywność sportowa, ćwiczenie hartu ducha i odwagi jest ważne dla rozwoju każdego z nas. Dla osób niepełnosprawnych ma jednak podwójny wymiar pokonywania własnych ograniczeń i słabości, i przełamywania barier społecznych, co w efekcie daje im ogromną szansę na aktywność we wszystkich sferach swojego życia – mówi Dominika Madaj-Solberg, założycielka Fundacji Spina.

W biegowym cyklu mogą wziąć udział osoby w różnym wieku. Osoby poniżej 18 roku życia muszą jedynie dostarczyć do zgłoszenia pisemną zgodę opiekunów. W skład cyklu biegowego (Parkowa Korona Biegów) wchodzą: Bieg Wiosenny, dwie edycje Parkowej Mili (czerwiec oraz wrzesień), Bieg Równonocny oraz Parkowy Półmaraton, tworząc szereg imprez biegowych na zróżnicowanych dystansach. Pominięcie jednego z biegów w cyklu w żadnym razie nie dyskwalifikuje z udziału w reszcie imprez.

– Każdy będzie miał swoją indywidualną klasyfikację która w przypadku pominięcia jednego z biegów będzie uzupełniania o określony w regulaminie czas. Po ostatnim biegu wszystkie czasy zostaną zsumowane i wybrana zostanie królowa i król biegów Parkowych – wyjaśnia F. Żok.

Do wszystkich imprez mamy możliwość przygotowania się podczas bezpłatnych treningów biegowych organizowanych przez Park Śląski w każdy czwartek o godzinie 18.00 przed „Kapeluszem”.

Zobacz regulamin, kliknij.

Powiedz co myślisz...
↑ Top