zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Bieg dla Słonia – zapowiedź

7km
Lipiec 24, 2013, wojtek

plakatbiegmemowwwW środę, 7 sierpnia, biegamy nocą w Parku Śląskim. To wyjątkowa impreza upamiętniająca tragicznie zmarłego himalaistę Artura Hajzera, przez kolegów nazywanego „Słoniem”.

7 sierpnia 2013 roku minie miesiąc po tragicznym wypadku na Gasherbrum I, w którym zginął 51-letni Artur Hajzer, jeden z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów, zdobywca siedmiu ośmiotysięczników, kierownik programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015″. W środowisku alpinistów i przez kolegów nazywany był „Słoniem”. Nocny bieg pod hasłem „Bo to historia, bo to marzenia…” poświęcony jest jego pamięci.

Do pokonania będzie 7 km, na częściowo oświetlonej trasie. Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do biegu z włączonymi czołówkami.

Impreza ma charakter rekreacyjny, nie będzie prowadzona klasyfikacja. Po zakończeniu biegu odbędzie się konkurs wśród wszystkich uczestników z nagrodami niespodziankami. Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Bieg wystartuje o godzinie 22.00 w chorzowskim Parku Śląskim przy pomniku „Górnicy”  (al. gen . Ziętka, obok boisk treningowych Stadionu Śląskiego).

Rejestracja odbędzie się od godziny 20.00 do 21.50 pod budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego.

Zakończenie biegu przewidziano na godzinę 23.00.

Organizatorami „Biegu dla Słonia” są Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki, Polskie Radio Katowice S.A., Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie oraz Park Śląski.

Więcej informacji na fb

Trasa:

mapka

1 to “Bieg dla Słonia – zapowiedź”

  1. Frani pisze:

    Piękna i zacna inicjatywa. Biegajmy, biegajmy, nie tylko dla Słonia :)Powiedz co myślisz...
↑ Top