zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


IV Bieg Świerklaniecki – zapowiedź

Sierpień 06, 2013, wojtek

biegW ubiegłym roku bieg po świerklanieckim parku ukończyło 140 zawodników. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się o tym w niedzielę 18 sierpnia. Biegniemy 5 km.

Organizatorzy zawodów od początku postawili sobie za cel wypromować Świerklaniec i okolice jako dobre miejsca do uprawiania joggingu. Chcą także integrować środowisko biegaczy. Ubiegłoroczne zawody potwierdziły to, że wszystko zmierza w prawidłowym kierunku. Dopisała bowiem nie tylko pogoda, ale przede wszytkim frekwencja. Dlatego w tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większe zainteresowanie i oczywiście sprzyjającą aurę.

Zapisy do IV Biegu już trwają – www.piorunbytom.jcom.pl. Zgłoszenia będą przyjmowanie też w dniu startu, w biurze zawodów, w godzinach 9.30 – 10.30. Uwaga! Wszyscy zawodnicy startujący w biegu muszą zostać zweryfikowaniu w biurze zawodów w dniu zawodów, 18 sierpnia. Start o godz. 11.00.

5 km, niemal płaska, trasa przebiega alejkami Parku Świerklanieckiego. W zdecydowanej większości są to ścieżki leśne, fragmentami asfalt. Zawodnicy pokonują dwie pętle.

Organizatorzy nie pobierają opłaty startowej za uczestnictwo w biegu. Limit uczestników na IV Bieg Świerklaniecki wynosi 250 osób. W przypadku wyczerpania limitu zapisy do biegu zostaną zamknięte, a w dniu startu nie będzie możliwości zgłoszenia.

W pobliżu biura zawodów, obok stadniny koni znajduje się mały parking, na którym uczestnicy biegu będą mogli za darmo zaparkować samochody. Uwaga! Wydrukuj kartę parkingową. Droga dojazdowa do tego parkingu jest pokazana na mapce z trasą biegu. W przypadku wyczerpania miejsc konieczne może się okazać pozostawienie auta na głównym parkingu, na którym jest pobierana opłata za postój.

Zobacz regulamin biegu.

Trasa

trasa

1 to “IV Bieg Świerklaniecki – zapowiedź”

  1. Frani pisze:

    Bieg na pewno nie jest łatwy, ale kończyć go to prawdziwa satysfakcja :) Sam chętnie bym się wybrał, ale w tym roku niestety nie dam rady.Powiedz co myślisz...
↑ Top