zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


XIX Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika – zapowiedź

Październik 12, 2013, Ewa Inn

12 października 2013 odbędzie się w Krakowie już XIX Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika, organizowany przez NSS „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A. Celem imprezy, jak Cooku, oprócz popularyzacji biegów rekreacyjno-sportowych, jest uczczenie śmierci Bogdana Włosika.

13 października 1982 pod kościołem Arka Pana w Krakowie – Bieńczycach zginął zastrzelony przez funkcjonariusza SB młody hutnik – Bogdan Włosik. Dla uczczenia Jego pamięci i innych ofiar stanu wojennego, od 1995 roku, odbywa się ulicami Nowej Huty bieg uliczny organizowany przez hutniczą „Solidarność”. Pierwszy bieg zgromadził ponad 200 uczestników i uczestniczek. Natomiast w zeszłym roku do mety dobiegło już 646 zawodniczek i zawodników.

W tym roku bieg wystartuje o godzinie 12:15 i przebiegać będzie przez 4,2 km ulicami Krakowa – Nowej Huty. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10:00 do 11:00 przed budynkiem administracyjnym „S” ArcelorMittal Poland S.A.

Po zakończeniu biegu zwycięzcy otrzymają nagrody, a każdy uczestnik pamiątkowy upominek. Do zobaczenia na mecie o 12:15!

Szczegóły w Regulaminie Memoriału.

Powiedz co myślisz...
↑ Top