zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


Maraton Wolności w Parku Śląskim

Marzec 11, 2014, Ewa Inn

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka zaprasza 1 czerwca 2014 do wzięcia udziału w Maratonie Wolności, którego trasa obejmie trzy miasta śląskie oraz przepiękny park znany nie tylko Ślązakom.

Zapisy na imprezę trwać będą do 26 maja drogą elektroniczną, natomiast po tym dniu będzie można zgłaszać chęć uczestniczenia w maratonie osobiście w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim w dniach 30 i 31 maja.

Maraton będzie przebiegał trasą składającą się z jednej pętli. Pierwsze trzy kilometry oraz pięć ostatnich obejmować będzie Park Śląski. Pozostałe kilometry przypadną na Chorzów, Katowice i Siemianowice Śląskie. Maratończycy będą mieli okazję pobiec chorzowskim deptakiem przy ul. Wolności, obok szybu Prezydent, ulicą Mariacką w Katowicach, przez rondo generała Jerzego Ziętka, obok kopalni Wujek, a także przez aleje i ścieżki w samym Parku, których w dotychczasowych biegach nie było, w chorzowskim skansenie i w śląskim ogrodzie zoologicznym.

Opłata startowa wynosi:

– do 31 marca: 50 pl

– 30 kwietnia: 65 pln

– 26 maja: 80 pln

– 30 i 31 maja: 100 pln.

Więcej szczegółów na stronie imprezy: maratonwolnosci.parkslaski.pl

Trasa maratonu:

1 to “Maraton Wolności w Parku Śląskim”

  1. Ania pisze:

    Skopiowany projekt – szkoda, że Park Śląski nie stać na własne, autorskie pomysły.
    No ale PO’lityka jest brutalna, wszystko zrobic by było głośno o ParkuPowiedz co myślisz...
↑ Top