zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku


1-szy Zabrzański Bieg dla Serca – relacja

NW
13km
Maj 23, 2011, dm

W sobotę, 21 maja 2011r. odbył się I Zabrzański Bieg dla Serca. Pomysłodawcy a zarazem organizatorzy biegu – Elżbieta Witczak i Jan Ułasiewicz – stanęli przed trudnym zadaniem i, mimo braku doświadczenia w przygotowaniu podobnych imprez, dobrze się z niego wywiązali. Pakiet startowy z koszulką, medale dla wszystkich uczestników i smaczny posiłek dały uczestnikom powód do zadowolenia. Frekwencja dopisała: w biegu wzięło udział 218 biegaczy i  kijkarzy, a trzeba dodać, że ich zmaganiom towarzyszyło upał i pełne słońce.

Organizatorzy dziękują sponsorom dzięki którym znaczna część uczestników mogła zostać nagrodzona. Jako ciekawostkę możemy napisać, że upominki otrzymały także osoby najbardziej wytrwałe, czyli te które jako ostatnie ukończyły bieg (i to nam się podoba!).

Nieoceniona okazała się także pomoc Andrzej Pacuły i Michała Świąca z AKB Pędziwiatr Gliwice, którzy pomogli przy spisywaniu i porządkowaniu wyników.

Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronat medialny nad tą imprezą. Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmów z biegu na naszym blogu.

Poniżej krótki komentarz organizatorów oraz wyniki:

W związku z tym, że był to nasz debiut organizatorski, liczba startujących przerosła nasze oczekiwania (co nas bardzo cieszy!), nie ogarnęliśmy we właściwy sposób pomiaru czasu, zliczania liczby okrążeń  – spowodowało to takie opóźnienie w ogłoszeniu wyników (co nas bardzo smuci!). Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział, sportową rywalizację, pogodną atmosferę jaka towarzyszyła nam w tym dniu.

Dziękujemy i zapraszamy za rok, aby sprawdzić czy Wasza kondycja i organizacja imprezy  się poprawiła.

 

Wyniki:
Klasyfikacja generalna (xls)

Galerie zdjęć
zdjęcia na naszym blogu
– zdjęcia użytkownika kostek69 (fotosik.pl)

Zobacz również krótki materiał video z biegu na naszym blogu.

Artykuły w mediach
Na osiedlu Helenka odbył się I Zabrzański Bieg dla Serca (naszemiasto.pl / DZ)

Relacja video:
Wydarzenia TVZ

5 to “1-szy Zabrzański Bieg dla Serca – relacja”

 1. Dona pisze:

  Fajnie, że byliście tam z nami. Świetne zdjęcia i filmik, wielkie dzieki.

 2. Robo pisze:

  Najgorszy bieg w jakim kiedykolwiek brałem udział.
  1. złe oznakowanie trasy – jakieś 200 m. przed gimnazju nie wiadomo jak biec na tym skrzyżowaniu.
  2. nawet w okolicach startu mety wszędzie było pełno ludzi że trudno nawet było ich omijać. biegacze wpadali na spacerowiczów i rowerzystów – nawet w tym newralgicznym miejscu nie było wydzielonego pasa dla biegaczy , co nie jest trudne do zrobienia.
  3. trasa- dużo trawy, szutru i bardzo nierównych ścieżek – ale niech będzie , że był to cross a nie bieg uliczny
  4.no i najciekawsze- do tej pory nie ma wyników tego biegu. ale się nie dziwię . w rakim tłoku ludzi szwędających się w okolicach mety trudno spisać zawodników. i tych wyników pewnie organizatorzy nie mają wcale. nie mówię żeby chipy były ale większy porządek i się da wszystko zanotować . albo system numerów z kodami kreskowymi . lub kamery i czas pierwszego i resztę da się odtworzyć.

  ogólnie sporo wpadek nawet jak na pierwszy raz. organizatorzy powinni sporo poprawić jeśli chcą zrobić w miarę przyzwoity bieg. nie jest to takie trudne tylko trzeba się zorganizować. w kadym razie trzymam kciuki, żeby się to udało lepiej zorganizować a moje uwagi i ocenę piszę , żeby szczerze powiedzzieć o wrażeniach uczestnika tego biegu.

 3. renox pisze:

  no tak, wyniki przydałyby się…

 4. dm pisze:

  Wyniki są dostępne – w powyższym wpisie jest link ‚Klasyfikacja generalna’.

  Pozdrawiam,
  dm

 5. rafał pisze:

  szkoda ze niebyły pozniej zdazyl bym z chorzowa ale nastepny raz nie odpuszcze pozdrowieniaPowiedz co myślisz...
↑ Top