zawody i imprezy biegowe na Śląsku i blisko Śląska

Biegamy na Śląsku

Silesia Półmaraton – relacja

Październik 08, 2012, wojtek

Do pobicia rekordu ferkwencji zabrakło niewiele. Do mety dobiegło ponad 1000 zawodników, a gdyby nie deszcz…

Deszcz i chłód (temperatura ok. 7 stopni) z tym obok dystansu (21.097 km) zmierzyli się w minioną niedzielę, 7 października, uczestnicy Silesia Półmaratonu.

Nie można wykluczyć, że to właśnie trudne warunki zniechęciły częśc zapisanych. Na liście zgłoszeń było bowiem ponad 1500 biegaczy. Ostatecznie na metę przy hali „Kapelusz” wbiegły 1033 osoby. Rekord z 2009 roku, gdy w „Spodku” finiszowały 1130 osoby, nie został więc pobity.

Z kolei w biegu towarzyszącym – na 7 km – wzięło udział 233 zawodniczek i zawodników.

W półmaratonie zwyciężył Daniel Woch z Częstochowy, wśród pań najszybsza była Ewa Kłosińska z Kuźnicy Lechowej.

Trasa Silesia Półmaratonu składała się z trzech pętli w Parku Śląskim, ze startem i metą przy „Kapeluszu”.